»
سپتیک تانک پلی اتیلن

Rated 3/3 based on 50 reviews

سپتیک تانک پلی اتیلن

سفارش و تحویل به روز سپتیک تانک پلی اتیلن – تنها سپتیک تانک پلی اتیلن با تحمل 5.1 نیوتن بار در هر مقطع یک دهم سانتی متر بالاتر از استاندارد DIN 8074 –  در دمای 75 تا 185 درجه سانتی گراد . سپتیک تانک پلی اتیلن با صرفه ترین سپتیک تانک موجود در بازار کشور میباشد .

سپتیک تانک پلی اتیلن یک سپتیک تانک آماده جهت نصب سریع بدون دردسر در پروژه میباشد . و اهمیت ویژه ای در کوتاه سازی زمان  راهبردی و اجرای پروژه های فاضلابی داراست .

استاندارد های iso9001 , ISO9009 نیز به در حال دریافت میباشد .

سپتیک تانک پلی اتیلن – مهر 1395 – ( iui )

یکی از با کیفیت ترین و مقرون بصرفه ترین خط های تولیدی سپتیک تانک پلی اتیلن در خاورمیانه منحصرا در اختیار شرکت های صنعتی در ایران میباشد . از جمله محصولات تولیدی این گروهها منهول پلی اتیلن , سپتیک تانک پلی اتیلن , مخازن دولایه و دوجداره پلی اتیلن , لوله کاروگیت پلی اتیلن و … میباشد . سپتیک تانک پلی اتیلن گروه های صنعتی در ایران به دو صورت کورتیوب , کورلس تیوب و  اسپیرال Core less Tube , Spiral تولید می گردند . همچنین جهت محاسبه و نحوه جاگذاری و مشاوره سپتیک تانک پلی اتیلن در شهرهای (تهران , کرج , مشهد , ارومیه , تبریز , ایلام , یزد , ساری , رشت , اصفهان , شیراز و کرمانشاه , گرگان , یاسوج , خراسان رضوی , خراسان جنوبی , فروش سپتیک تانک برای کشور های همسایه …) می توانید با تلفن های پشتیبانی و مشاوره مجله تصفیه آب و فاضلاب تماس حاصل کنید .

 

لزوم استفاده از سپتیک تانک پلی اتیلن :
در مناطقی که خاک , جنس زمین غیرقابل نفوذ بوده و یا اگوی شهری در دسترس نباشد.

septic-tank-polyethylene

 

تاریخچه تولید سپتیک تانک :
همانطور که می دانید در محل هایی که فاقد شبکه فاضلاب شهری باشند و جنس زمین هم غیرقابل نفوذ باشد یا اینکه سطح آب بالا باشد برای دفع فاضلاب ساختمانهای مسکونی ، مجتمع ها، ادارات، رستورانها و… و حتی مدارس از سپتیک تانک استفاده  می نماییم ، اولین سپتیک تانک اجراء شده در ایالات متحده  در سال 1876 بوده اگر چه” لوئیس مورایس” از وسول فرانسه اولین کسی بود که این اختراع را در سال 1881ثبت کرد و اختراعش اعتبار یافت ولی پره های جریان که عمل میزان کردن جریان فاضلاب را برعهده می گرفتند اولین بار در سال 1905 به سپتیک تانک اضافه شد و این باعث شد تا راندمان سپتیک تانک افزایش یابد، جالب است بدانید که اولین پره های جریان باتخته های درخت بلوط ساخته شده بود. بعد از گذشت یک قرن، اکنون مجموع بزرگی از سپتیک تانک ها احداث شده است. در سال 1903 تعداد زیادی از سپتیک تانک ها با مجموع ظرفیت بیش از یک میلیون گالن در”بندریک وساراتوگا ” ساخته شده و در سال 1920 سپتیک تانکها با یک شکل مشابه با هم ساخته می شدند .
بعد از جنگ جهانی دوم سپتیک تانکها به عنوان مهمترین مجموعه جمع آوری فاضلاب مورد توجه قرارگرفته بود به گونه ای که در دفع فاضلاب منازل مسکونی بیشترین میزان استفاده را به خود اختصاص داده بود .

چرا جنس پلی اتیلن : (سپتیک تانک پلی اتیلن)

آشنایی با جنس پلی اتیلنی که در ساخت سپتیک تانک پلی اتیلن استفاده میگردد
پلی‌اتیلن‌ها خانواده‌ای از گرمانرم‌ها می‌باشند که از طریق پلیمریزاسیون گاز اتیلن (C2H4) بدست می‌آیند. از طریق کاتالیست و روش پلیمریزاسیون این ماده می‌توان خواص مختلفی همچون چگالی، شاخص جریان مذاب (MFI)، بلورینگی، درجه شاخه‌ای و شبکه‌ای شدن، وزن مولکولی و توزیع وزن مولکولی را در آنها کنترل کرد. پلیمرهای با وزن مولکولی پائین را به عنوان روان‌کننده(Lubricant) به کار می‌برند. پلیمرهای با وزن مولکولی متوسط واکس‌هایی امتزاج پذیر (مخلوط پذیر) با پارافین می‌باشند و نهایتاً پلیمرهایی با وزن مولکولی بالاتر از ۶۰۰۰ در صنعت پلاستیک بیشترین حجم مصرف را به خود اختصاص می‌دهند. پلی اتیلن شامل ساختار بسیار ساده‌ای است، به طوری که ساده‌تر از تمام پلیمرهای تجاری می‌باشد. یک مولکول پلی اتیلن زنجیر بلندی از اتم‌های کربن است که به هر اتم کربن دو اتم هیدروژن چسبیده‌است.
این پلیمر حداقل زمان عمر 50 سال تحت فشار و دمای مناسب را دارا می باشد. جرم حجمی آن 944 کیلوگرم بر مترمکعب می باشد. بنابراین سپتیک تانک پلی اتیلن علیرغم برخورداری از استحکام بالا، از وزن فوق العاده کمتری نسبت به بتن برخوردار است.

septic-tank-polyethyleneiui

نحوه کار سپتیک تانک پلی اتیلن :

سپتیک تانک پلی اتیلن به روش لجن فعال و بصورت بی هوازی عمل میکند . بدین صورت که بعد از ورود فاضلاب به سپتیک تانک پلی اتیلن و آرام سازی فاضلاب مواد جامد در بخش ابتدایی سپتیک تانک پلی اتیلن ته نشین شده و باکتری های موجود در ته سپتیک تانک پلی اتیلن شروع به تجزیه مواد میکنند و پساب لجنی به بخش دو سر ریز میشود . همچنین در طی روند رشد باکتری ها به دلیل عدم وجود فضا و نوع سیستم بیولوژیکی داخل سپتیک تانک پلی اتیلن باکتری با کمبود منابع انرژی مواجه میشوند و برای تامین انرژی شروع به خودخوری میکنند این فرایند باعث کاهش حجم مایع داخل سپتیک تانک پلی اتیلن شده و به عبارتی سپتیک ریست میشود . خروجی سپتیک تانک پلی اتیلن آبی رقیق میباشد .

سپتیک پلی اتیلن دارای یک ونت هوا جهت انتقال گازهای داخل سپتیک تانک پلی اتیلن  که عمدتا متان , اورتان میباشند، است ونت هوا در سپتیک تانک پلی اتیلن خارج نمودن گازها از سپتیک تانک و انتقال ان به بالاترین نقطه ساختمان می باشد. ونت ها به صورت خمیده نصب میگردد تا از ورود ناخواسته باران اسیدی به داخل سپتیک تانک جلوگیری شود . اسیده شدن فاضلاب و مایعات داخل سپتیک تانک باعث کشته شدن میکروارگانیسم های داخل سپتیک شده و سپتیک تانک به عبارتی غیرفعال می شود .

این مسئله (اسیده شدن مایه درون سپتیک تانک فاضلاب) در شهرهای اهواز , بوشهر و شهرهای جنوبی دیگر که دارای باران اسیدی میباشند بسیار مهم میباشد .

سپتیک تانک پلی اتیلن به صورت افقی , عمودی با تحمل بار ترافیک و بدون تحمل بار ساخته میشوند .

ساختار شیمیایی فاضلاب در داخل سپتیک تانک پلی اتیلن به شرح زیر است .

مصرف اکسیژن با کاهش مواد شیمیایی از جمله سولفید و نیتریت به شرح زیر است:
Oxidizable material +–S– + 2 O2 → SO4
Oxidizable material +NO2- + ½ O2 → NO3

محاسبه ظرفیت سپتیک تانک پلی اتیلن

جهت محاسبه ظرفیت نسبی سپتیک تانک پلی اتیلن , دو مولفه تعداد نفرات و میزان مصرف آب در روز بسیار مهم میباشد . تعداد حمام ها , سرویس های بهداشتی , آشپزخانه و مساحت فضای سبز نیز مولفه های دیگری میباشد که در محاسبه ظرفیت سپتیک تانک باید به کارشناس فنی اعلام گردد .

محاسبه ظرفیت سپتیک تانک پلی اتیلن با گالن , محاسبه آرامگاه سپتیک تانک با واحد فوت در متر و متر در فوت (محاسبه اینچ ) محاسبه وزنی سپتیک تانک پلی اتیلن با عدد نپر ( Dig a ditch 4×100 CM )

septic-tankiui 

لیست ظرفیت های سپتیک تانک های موجود در کشور

مدل

ظرفیت(متر مکعب)

قطر پیشنهادی

طول سانتی متر

مقطع

CSP 3

3

1200

265

دایره

CSP 4

4

1200

354

دایره

CSP 5

5

1400

330

دایره

CSP 8

8

1400

520

دایره

CSP 10

10

1600

479

دایره

CSP 12

12

1600

597

دایره

CSP 15

15

1800

590

دایره

CSP 18

18

2000

580

دایره

CSP 20

20

2000

600

دایره

CSP 25

25

2500

510

دایره

CSP 30

30

2500

600

دایره

CSP 40

40

2500

810

دایره

CSP 50

50

2500

1020

دایره

CSP 60

60

2500

1200

دایره

CSP 70

70

3000

990

دایره

CSP 80

80

3000

1132

دایره

CSP 85

85

3000

1203

دایره

محل یابی و و محل نصب سپتیک تانک پلی اتیلن یا  ( محل دفن سپتیک تانک )

محل نصب سپتیک تانک یا دفن سپتیک تانک به جنس سپتیک بستگی دارد . سپتیک تانک های تقویت شده یا میله های فولادی یا سپتیک تانک های بتنی یا سپتیک تانک پلی اتیلن تقویت شده نیز میتواند بار ترافیکی را تحمل کند . پس این سپتیک ها را میتوان در محلهای پر تردد نیز دفن کرد یا در درون اتاقچه با معماری تیر آهن و آجر نیز مستحکم کرد . ولی در سپتیک تانک پلی اتیلن با دیواره های نازک نمی توان  در محلی دفن کرد که دارای تردد خودرو هست .
حداقل به دور از آب گیر و یا رود باشد، کاملا در سطح تراز 0 یا مسطح ساخته شود، سپتیک تانک پلی اتیلن در جهت مخالف وزش بادهای غالب ساخته شود چند نکته: طول انباره مستطیلی سپتیک تانک را ۲ تا 5 برابر درازی آن انتخاب می شود. عمق موثر برای انباره باید ۱٫۲ متر باشد، عمق موثر عبارتست از فاصله آزاد فاضلاب تا کف تانک. فاصله سطح فاضلاب تا سقف انباره حداقل باید ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر باشد. برای زلال سازی بهتر فاضلاب ورودی معمولاٌ سپتیک تانک ها را دو یا سه مخزنه می سازندکه حجم قسمت اول را دو برابر حجم قسمتهای بعدی طراحی می کنند. که این امر به منظور جلوگیری از نوسانات سطحی فاضلاب و طولانی تر کردن تخلیه لجن صورت می پذیرد . نرخ نسبی تبدیل آب مصرفی به فاضلاب معمولاٌ برابر 84 درصد در نظر گرفته می شود. میزان تولید فاضلاب با توجه به سرانه مصرف آب و ضریب تبدیل آن به فاضلاب برای زمان ماند 12 تا 16 ساعت (به دلیل عدم حضور پرسنل عملیاتی در طول روز ) طراحی می شود .

 

 

لیست آخرین پروژه های اجرا شده برای سپتیک تانک پلی اتیلن

 1

سپتیک تانک پلی اتیلن به ظرفیت 100 متر مکعب (پروژه صنایع الغدیر گسترش تبریز ) – تعداد 2 عدد در ظرفیت 50m3 به دست کارشناسان این شرکت نصب گردید.

 2

سپتیک تانک پلی اتیلن به ظرفیت 200 متر مکعب (مجتمع آپارتمانهای یاس سفید ) – تعداد 4 عدد در ظرفیت 50m3 به دست کارشناسان این شرکت نصب گردید.

3

 مخزن سپتیک به ظرفیت 20 متر مکعب – نصب در تهران – مجتمع تجاری پرهام – نوع مخزن پلی اتیلن کورتیوب

 

 

 برچسب‌ها, , , ,

اشتراک گذاری

لطفا این صفحه را در گوگل پلاس یا شبکه مجازی دلخواه خودتان به اشتراک بگزارید